Manicure SPA - manicure-i-pedicure - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MANICURE SPA

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Także coraz więcej mężczyzn przykład dużą wagę do wyglądu swoich dłoni i paznokci. W naszym Instytucie wykonujemy nie tylko klasyczny zabieg manicure, ale także manicure SPA. Jest to nie tylko zabieg pielęgnacyjny, ale również relaksujący. Jest polecany klientkom, które żyją bardzo szybko, są zestresowane i nie mają czasu na relaks. Polecany jest także tym kobietom, których dłonie są nadmiernie wysuszone. Manicure SPA nawilża i odżywia dłonie. Po takim zabiegu są one gładkie ja aksamit. Co ważne, z zabiegu skorzystać mogą również panowie.

Jak wygląda zabieg Manicure SPA?

Manicure SPA zaczyna się tak samo, jak manicure klasyczny: od zmycia lakieru. Następnie paznokcie są skracane nożyczkami lub cążkami. Wybór narzędzia zależy od tego, jak bardzo długie paznokcie ma klientka. Do tych długich używa się nożyczek. Następnie przy pomocy pilniczka nadawany jest im odpowiedni kształt, na przykład migdałka. Kolejny krok to kąpiel mydlana. Dłonie są moczone kolejno, najpierw prawa, a później lewa. Na osuszone ręcznikiem dłonie nakładany jest tłusty krem oraz preparat zmiękczający skórki. Przy pomocy specjalnego drewnianego patyczka osoba wykonująca zabieg podważa naskórek i wycina go przy pomocy cążków. Następnie poleruje płytkę paznokci. Trochę to trwa, gdyż używa się aż trzech polerek: wyrównującej, wygładzającej i nabłyszczającej.

Teraz pora na relaksującą i odżywczą część zabiegu. Rozpoczyna się ona od peelingu dłoni. Jest konieczny do usunięcia szorstkiej, przesuszonej skóry i zmniejszenia zgrubiałego naskórka. Następnie nakładana jest na dłonie nawilżająca maska. Po jej zmyciu wykonywany jest masaż dłoni. Po masażu nakładamy krem nawilżający do rąk oraz odżywkę do paznokci na życzenie klienta.

W trosce o klientów narzędzia używane do wykonania manicure są wyjaławiane w autoklawie. Zabieg nie jest wykonywany u klientek ze stanami zapalnymi, zmianami alergicznymi, grzybicą, drożdżycą czy nietypowością płytki paznokciowej.

Umów wizytę

Manicure SPA