Manicure SPA - manicure-i-pedicure - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MANICURE SPA

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Także coraz więcej mężczyzn przykład dużą wagę do wyglądu swoich dłoni i paznokci. W naszym Instytucie wykonujemy nie tylko klasyczny zabieg manicure, ale także manicure SPA. Jest to nie tylko zabieg pielęgnacyjny, ale również relaksujący. Jest polecany klientkom, które żyją bardzo szybko, są zestresowane i nie mają czasu na relaks. Polecany jest także tym kobietom, których dłonie są nadmiernie wysuszone. Manicure SPA nawilża i odżywia dłonie. Po takim zabiegu są one gładkie ja aksamit. Co ważne, z zabiegu skorzystać mogą również panowie.

Jak wygląda zabieg Manicure SPA?

Manicure SPA zaczyna się tak samo, jak manicure klasyczny: od zmycia lakieru. Następnie paznokcie są skracane nożyczkami lub cążkami. Wybór narzędzia zależy od tego, jak bardzo długie paznokcie ma klientka. Następnie przy pomocy pilniczka nadawany jest im odpowiedni kształt, na przykład migdałka. Kolejnym krokiem jest nałożenie preparatu zmiękczającego skórki i przy pomocy specjalnego drewnianego patyczka lub kopytka osoba wykonująca zabieg podważa naskórek i wycina go przy pomocy cążków.

Teraz pora na relaksującą i odżywczą część zabiegu. Rozpoczyna się ona od peelingu dłoni. Jest konieczny do usunięcia szorstkiej, przesuszonej skóry i zmniejszenia zgrubiałego naskórka. Następnie nakładana jest na dłonie mocno nawilżająca i regenerująca maska. Podczas aplikacji maski przemasowujemy dłonie, aby maska jak najgłębiej odżywiła skórę dłoni. W kolejnym kroku nakładamy rękawiczki foliowe lub owijamy dłonie folią a potem zakładane są rękawiczki frotowe. Pozwala to na wytworzenie efektu sauny i tym samym doskonałego nawilżenia skóry dłoni. Na życzenie klienta zamiast maski możemy zrobić kąpiel dłoni w parafinie.  Po z ciągnięciu rękawiczek wmasowujemy resztę niewchłoniętego preparatu i w razie konieczności nakładamy krem nawilżający do rąk.  Cały zabieg kończymy malowaniem paznokci odżywką.

W trosce o klientów narzędzia używane do wykonania manicure są wyjaławiane w autoklawie. Zabieg nie jest wykonywany u klientek ze stanami zapalnymi, zmianami alergicznymi, grzybicą, drożdżycą czy nietypowością płytki paznokciowej.

Umów wizytę

Manicure SPA