Frakcjonowanie mikroigłowe - Dermapen - medycyna-estetyczna - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

Od początku naszego istnienia kładziemy nacisk na nowoczesność. Dlatego sięgamy po innowacyjne metody, które gwarantują spektakularny efekt. Zalicza się do nich frakcjonowanie mikroigłowe, które wykonywane jest z wykorzystaniem urządzenia o nazwie Dermapen.

Dermapen wygląda jak długopis. Na jego głowicy znajdują się niewielkie igiełki, które wykonują nakłucia o odpowiedniej głębokości. Urządzenie skonstruowane jest tak, aby kontrola głębokości nakłuć nie stanowiła żadnego problemu. W bardzo krótkim czasie można wykonać nawet tysiąc trzysta nakłuć, na co nie pozwala żadne inne urządzenie.

Głębokość dziurkowania można dobrać bardzo precyzyjnie, dzięki temu zabieg przebiega pod pełną kontrolą. Wydajny silnik oraz nowoczesna technologia sprawiają, że urządzenie pracuje z bardzo dużą prędkością. Z uwagi, że coraz więcej osób jest uczulonych na nikiel i chrom, w urządzeniu zastosowano igły, które nie zawierają tych metali. Zabieg jest więc dostępny także dla osób, które mają na nie alergię.

Zabieg frakcjonowania mikroigłowego poleca się w przypadku:
  • wiotkiej i cienkiej skóry;
  • niewielkich zmarszczek o powierzchownym charakterze;
  • uszkodzeń spowodowanych promieniami słonecznymi;
  • blizn potrądzikowych.

Oznacza to, że frakcjonowanie mikroigłowe to propozycja dla osób starszych, a także dla kobiet, które mają drobne zmarszczki. Jest to również propozycja skierowana do osób, które mają blizny potrądzikowe, które chcą zmniejszyć rozstępy lub poprawić wygląd skóry uszkodzonej przez promieniowanie ultrafioletowe.

Warto dodać, że Dermapen stosowany jest nie tylko w przypadku twarzy, ale również ciała i naprawdę dobrze radzi sobie z rozstępami.

Zabieg pobudza procesy regeneracyjne, które naturalnie zachodzą w skórze. Dochodzi do zwiększonej syntezy kolagenu i tworzenia nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych. Zabieg poprawia kondycję skóry. Sprawia, że jest lepiej napięta, zmarszczki wyraźnie spłycone, a blizny mniej widoczne. Skóra odzyskuje blask i wygląda na zdecydowanie młodszą.

Gdy zdecydujemy się na zabieg, miejsce mu poddane zostanie znieczulone, na przykład dzięki zastosowaniu specjalnego kremu znieczulającego. Robi się to około 20 minut przed zabiegiem. Także w czasie zabiegu obszar całej operacji jest chłodzony przy pomocy aparatu Cry-T Cooler.

Całość trwa od 20 do 40 minut. W trakcie zabiegu istnieje możliwość zaaplikowania aktywnych substancji w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu jego skuteczność jest jeszcze większa. Wykorzystuje się między innymi kwas hialuronowy, który działa na skórę regenerująco oraz nawilżająco.

Podczas zabiegu w głąb skóry wprowadzamy odpowiednio dobrane do jej potrzeb jeszcze inne substancje czynne. Zwiększa to jeszcze bardziej jego skuteczność.

Zabieg warto polecić także tym osobom, które mają blizny oparzeniowe lub potrądzikowe – po wszystkim następuje znaczna poprawa wyglądu takich blizn. Stają się jaśniejsze, a więc mniej widoczne.

Czy jest to zabieg dla każdego?

Niestety nie. Nie może zostać wykonany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie jest wykonywany także u osób z uaktywnionym wirusem opryszczki. Przeciwwskazaniem są także stany infekcyjne skóry w miejscach wykonywania zabiegu.