Osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe
Nasz Instytut to miejsce, w którym oferujemy Państwu wyłącznie bezpieczne, skuteczne i nowoczesne zabiegi. Jednym z nich jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, który doskonale sprawdza się w przypadku różnych dolegliwości i problemów.
Podstawą zabiegu jest oczywiście wcześniej wspomniane osocze bogatopłytkowe. Procedura rozpoczyna się od pobrania krwi, która następnie trafia do specjalnej wirówki. Tak uzyskuje się trombocyty, czyli znane wszystkim płytki krwi, zawieszone w osoczu. W tak przygotowanym preparacie znajduje się również tzw. czynnik wzrostu, który pobudza proces namnażania oraz dojrzewania komórek, aktywuje mikrokrążenie, stymuluje syntezę DNA oraz wzmaga produkcję kolagenu. Co ważne, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego mogą być przeprowadzane również w okresie letnim.
Zalety zabiegu osoczem bogatopłytkowym
Zabieg osoczem bogatopłytkowym ma wszechstronne zastosowanie. Może objąć zarówno twarz, szyję, dekolt, dłonie, a nawet skórę głowy. Zalecamy go zwłaszcza wówczas, gdy chcemy:
- zredukować zmarszczki i fałdy;
- zregenerować skórę po różnych zabiegach dermatologicznych i laserowych;
- poprawić jędrność i napięcie skóry:
- opanować nadmierne wypadanie włosów;
- wypełnić blizny będące pozostałością po trądziku;
- zredukować rozstępy i cellulit;
- zrewitalizować skórę, zwłaszcza suchą i zmęczoną.
Niewątpliwym plusem zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest fakt, że można je wykonywać nawet u tych osób, które wykazują skłonność do reakcji alergicznych.
Zabieg nie jest bolesny, ale może wiązać się z pewnym dyskomfortem związanym z pobieraniem krwi i wykonywaniem serii nakłuć. Wyizolowane z krwi osocze jest bowiem podawane w precyzyjnie wybrane miejsca za pomocą igły.
Na pierwsze efekty zabiegu trzeba poczekać około dwóch tygodni. Co jednak ważne, do przebudowy tkanek zaczyna dochodzić już po dwóch dobach od wykonania zabiegu. Dla uzyskania najlepszych efektów polecamy poddanie się serii przynajmniej trzech zabiegów. Ostateczna ich liczba jest jednak zawsze ustalana indywidualnie w oparciu o efekt, który klient chce uzyskać.
Zabiegu nie wykonuje się w przypadku ciąży, karmienia piersią, chorób nowotworowych czy zażywania leków wpływających na krzepliwość krwi.