Laminacja brwi
Zabieg laminacji brwi
Zabieg laminacji brwi pozwala na semi-trwałą zmianę ułożenia włosków brwi. Dlatego też jeśli Twoje włoski rosną nieregularnie, są niesfornie ułożone, rosną w dół i występują przerzedzenia – to zabieg specjalnie dla CIEBIE!
Laminowanie zostało stworzone przede wszystkim dla tych, którzy zmagają się z niezwykle grubym włosem, ciężkim do ułożenia. Brwi niezwykle gęste w łatwy sposób będziesz w stanie ułożyć po wykonaniu laminacji. Jeśli masz grube włoski ale rzadsze i nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez dodatkowego podkreślenia ich, może się okazać że po laminacji brwi nabiorą one pięknego kształtu, dzięki czemu makijaż brwi stanie się szybki i łatwy.
Zabieg laminacji może być połączony z koloryzacją oraz regulacją co pozwala na uzyskanie kompleksowej meatmorfozy. Brwi będą wyglądały na zagęszczone i bardziej lśniące. Dzięki laminacji brwi wyjście z domu bez makijażu stanie się szybsze. Zabieg ten sprawi, że nabiorą pięknego kształtu i nie będziesz musiała ich jeszcze dodatkowo podkreślać kredką czy cieniami do brwi.
Co daje efekt laminacji brwi?
Wszystko dzieje się za sprawą głównego związku zwanego: kwasem tioglikolowym, stosowanym przez wyspecjalizowaną stylistkę w Naszym Instytucie. Działanie tego związku opiera się na otwarciu łuski włosa, uelastycznienie go co w prosty sposób ułatwia jego ustawienie i nadanie mu kierunku porostu. Dalszym etapem jest zainicjowanie nowych połączeń co odbudowuje strukturę każdego włoska w obrębie brwi.
Jest to zabieg, któremu nie zawdzięczamy tylko odpowiednie ułożenie niesfornych włosków w określonym kształcie, ale to przede wszystkim odżywienie oraz ich dogłębna regeneracja jak w przypadku liftingu i laminacji rzęs.
Jak długo utrzymuje się efekt laminacji?
Jest to indywidualny czas zależny od wielu czynników tj. dbanie o tą okolicę stosując się do zaleceń stylistyki, jakość skóry czy też okres wymiany naskórkowej oraz czas wzrostu nowych włosków. Natomiast maksymalny czas utrzymywania się efektu określanego przez stylistkę to nawet do 1,5 miesiąca (od 4-6 tygodni).
Co skraca efekty zabiegowe?
- Mocne pocieranie całej twarzy i okolicy brwi przy ich demakijażu
- stosowanie przy myciu silnych produktów myjących czy peelingująych;
- spanie twarzą zwróconą ku poduszce;
- nieprzestrzeganie wytycznych po zabiegu określonych przez stylistkę;
- zmiany hormonalne - istnieje ryzyko, niepowodzenia zabiegu;
- przyjmowanie leków, antybiotyków, sterydów - w tym przypadku również istnieje niepowodzenia zabiegu;
- Stosowanie suplementów przyspieszających porost włosów;
Jak wygląda zabieg ?
Przed wykonaniem zabiegu w Naszym Instytucie zostaniesz poproszony/a o wypełnienie ankiety klienta określająca stan Twojego zdrowia oraz kwalifikację do zabiegu (zawierająca wskazania oraz przeciwwskazania/lub przeciwwskazania względne do wykonania zabiegu). Nasza specjalistka przeprowadzi z Tobą wywiad, omówi każdy etap zabiegowy, przedstawi możliwy do osiągnięcia efekt. Omówi i wręczy Ci zalecenia pozabiegowe co sprawi że poczujesz się pewniej i bezpiecznie.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu laminacji brwi?
Laminacja brwi nie jest skierowana do wszystkich klientów. Istnieją przeciwwskazania względne oraz bezwzględne, które w szczególności nie pozwalają na wykonanie zabiegu laminacji. Choć zabieg nie jest inwazyjny (tak jak makijaż permanentny) i można powiedzieć, bardziej bezpieczniejszy, istnieje wiele przeciwwskazań do jego wykonania.
UWAGA! Wykonany przez niewykwalifikowaną osobę może wyrządzić więcej szkód, niż pożytku. W Naszym Instytucie każda wykonująca zabieg specjalistka została odpowiednio przeszkolona w tym zakresie.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- ciąża – brak badań w tym zakresie dlatego też preparaty do laminowania nie są wskazane podczas ciąży. Kobiety w tym okresie są znacznie bardziej wrażliwe i podatne na występowanie uczuleń, co może stanowić znaczny problem w przypadku wystąpienia działań niepożądanych;
- alergie na składniki w preparacie;
- niedawno wykonany lub jeszcze niewygojony makijaż permanentny;
- zabiegi wykonywane w ostatnim czasie w okolicy brwi np. henna brwi, świeża regulacja brwi, niedawno wykonana laminacja (Należy zachować odpowiednią ilość czasu między jednym, a drugim zabiegiem brwi, nie wcześniej niż po 4-6 tyg);
- przycięte brwi;
- przyjmowanie antybiotyków lub innych leków;
- złe samopoczucie: katar, kaszel, gorączka, objawy choroby;
- podrażnienia skóry, świeże rany w tej okolicy w tym. Przetarcia, opuchlizna niewiadomego pochodzenia, zadrapania itp.;
- niedawno wykonane zabiegi okolicy twarzy w tym: zabiegi złuszczające np. peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, mezoterapia igłowa, mikroigłowa (dermapen), i inne.;
- skóra świeżo po opalaniu lub solarium;
- trichotillomania - zaburzenia prowadzące do nadmiernego wyrywania sobie włosów;
- infekcje oczu, choroby skóry, stany zapalne, wirusowe (np. opryszczka), grzybicze i przewlekłe choroby skóry;
- trądzik (przede wszystkim w trakcie leczenia, ze względu na przyjmowane leki oraz na stan skóry);
- brak włosa brwi lub ich mała ilość;
- bardzo zły stan struktury włoska na brwiach, laminowanie zniszczonego włosa może doprowadzić do jego spalenia (po laminacji u niewykfalifikowanej osoby, po opalaniu).
Wszystkie wyżej przedstawione wytyczne mają na celu ochronę zdrowa Naszego klienta. Dlatego niezwykle istotne jest miejsce wykonania zabiegu, specjalista który wykonuje zabieg. W gabinecie specjalista sam dokonuje oceny stanu włoska, omawia możliwe efekty oraz odpowiada na wiele pytań zadanych podczas konsultacji. Jeśli nie jesteś pewien/a zapisz się na konsultację, a dowiesz się wszystkiego.
Jak wyglądają zalecenia pozabiegowe?
Zalecane jest, aby w ciągu 24 godzin po laminacji:
- nie dotykać brwi;
- nie moczyć brwi;
- nie korzystać solarium / basenu / sauny;
- włoski powinny być ułożone pod górę;
- nie nakładamy na włoski ani skórę wokół brwi silnych środków do pielęgnacji ani demakijażu;
- nie moczymy nadmiernie twarzy;
- unikamy produktów z alkoholem;
- brwi przeczesywać za pomocą szczoteczki/ aplikatora jednorazowego (bardzo dobrą opcją będzie nasączenie szczoteczki produktami wzbogacone o olejek taramira, hydrolizowaną keratynę oraz witaminę E);
- nie śpimy z twarzą zwróconą ku poduszce.