Kolagenowy zabieg pod oczy - zabiegi-pielegnacyjne-twarz - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

KOLAGENOWY ZABIEG POD OCZY

Zmiany w okolicy oczodołowej w dzisiejszych czasach jest stałą przypadłością. Wiele ludzi zmaga się z cieniami, workami pod oczami, opuchnięciem tej okolicy lub pojawiającymi się coraz to nowszymi zmarszczkami. W większości przypadków, wymienione uprzednio zmiany są skutkiem zmian wywołanych przez proces starzenia się, złe nawyki żywieniowe, ciągłe zmęczenie lub/i czynniki atmosferyczne.

Wskazania do zabiegu:
  • Oznaki zmęczenia w okolicy oczu,
  • Worki i cienie pod oczami („dolina łez”),
  • Zmarszczki, tzw. „kurze łapki”,
  • fałd powiekowo-policzkowy,
  • Sucha skóra wokół oczu.
Efekty zabiegu i jego przebieg

Zabieg kolagenowy pod oczy jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy zmagają się z  wyżej wspomnianymi problemami z tą okolicą. Zabieg ma na celu przywrócenie optymalnego stopnia nawilżenia dzięki bezpośredniemu działaniu płatów kolagenowych na skórę. Specjalnie wyselekcjonowany płat kolagenowy działa jak magnez wilgoci co wpływa na ujędrnienie i uelastycznienie skóry, z kolei zastosowane w nim substancje stają się perfekcyjnym narzędziem w walce z wszelkimi defektami tej okolicy.

Specjalnie stworzone płaty kolagenowe poprawiają elastyczność, a także napięcie tkanki, dostarczają nawilżenia przez co drobne zmarszczki stają się niewidoczne. Dodatek witaminy E, która jest skutecznym antyoksydantem z walce z wolnymi rodnikami – chroni nienasycone kwasy tłuszczowe i enzymy przed ich utlenieniem. Obecność specjalnie wyselekcjonowanych ekstraktów zawartych w produkcie pozwala na długo cieszyć się doskonale odżywioną i pełną blasku okolicą oczu.

Zabieg przeprowadzany jest w kilku etapach. Konieczne jest przede wszystkim zmycie z oczu jakichkolwiek kosmetyków. Po demakijażu następuje wmasowanie pod oczy żelu kawiorowego, który działa na delikatną skórę pod oczami regenerująco. Gdy żel się wchłonie, aplikuje się pod oczy liftingującą maseczkę kawiorową, a po niej krem pod oczy regenerujący z kawiorem. Na koniec aplikowany jest krem kawiorowy liftingujący.

Skuteczność zabiegu oceniana jest przez klientki naszego Instytutu bardzo wysoko.

Częstotliwość wykonywania zabiegu:

Aby uzyskać zadowalający efekt rekomenduje się wykonanie od 1 do 2 zabiegów przez okres 4 tygodni. Częstotliwość wykonywanych zabiegów ustalana jest indywidualnie na konsultacji przedzabiegowej i zależy głownie od potrzeb skóry. Można zastosować zabieg jednorazowo, aby uzyskać efekt wypoczętej  i promiennej cery.

Dla polepszenia efektów zabiegi pod oczy można łączyć z mezoterapią igłową, mikroigłową, masażem twarzy (lift-joga, kobido, masażem z zastosowaniem baniek chińskich), działając tylko na okolice oczu.

Czas trwania zabiegu: 40 min.

Umów wizytę

Kolagenowy zabieg pod oczy